Hakkımızda

ISC TÜRKİYE 2023 – 16. ULUSLARARASI BİLGİ GÜVENLİĞİ VE KRİPTOLOJİ KONFERANSI GENEL BİLGİLER

16. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı "18-19 Ekim 2023" tarihlerinde T.C. Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde gerçekleştirilecektir. Konferansın bu yılki ana teması "KUANTUM VE YAPAY ZEKA” olarak belirlenmiştir.

DÜZENLENDİĞİ İLK YILDAN BERİ

• Ülkemizin bilgi güvenliği alanındaki bilimsel ve endüstriyel çalışmalarının paylaşıldığı,
• Üniversite-kamu-endüstri işbirliğinin geliştirildiği, toplumun bilgilendirildiği, eğitildiği,
• Bilim insanları, araştırmacılar ve sektördeki uygulayıcılar arasında bilgi alışverişinin sağlandığı en önemli etkinlik olarak kabul görmektedir.

Kayıt

Konferansa katılım, konuya ilgi duyan herkese açık ve ücretsizdir. Ancak, konferansa katılım için kayıt yaptırılması zorunludur.

Bilgilendirme

Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı (ISC TÜRKİYE), Bilgi Güvenliği Derneği tarafından T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi himayelerinde; Gazi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından desteklenen, Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı; 2007 yılından beri ülkemizin bu alanlardaki bilimsel ve sektörel çalışmaların paylaşıldığı, üniversite-kamu-endüstri işbirliğinin geliştirildiği, kamunun bilgilendirildiği, eğitildiği, tüm bilim insanları, araştırmacılar ve sektörel uygulayıcılar arasında bilgi alışverişini sağlayan alanındaki en önemli etkinliktir. Her ülke için önemli olan bilgi güvenliği ve kriptoloji ve alt kavramlarının, toplumun bireyleri tarafından özümsenmesine yardımcı olmak, ülkemizde bu alanda bilimsel bilgi birikiminin arttırılmasına katkı sağlamak, kurumlar ve sektör arasındaki iş birliğini arttırmak, bu konferansın ana hedefleri arasındadır.

Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı’nın bu yılki ana teması ‘Kuantum ve Yapay Zeka’’ olarak belirlenmiştir. Konferans süresince; paneller, eğitimler ve davetli konuşmacıların görüşlerini ifade edeceği konulara ek olarak, seçkin araştırmacıların sunacağı bildirilerin konferansın daha verimli ve faydalı olmasına büyük katkılar sağlayacağı, özellikle hedeflenen çıktılara ulaşılması beklenmektedir. Uluslararası nitelikte akademik sözlü ve yazılı bildirilerin toplanacağı, IEEE tarafından tanınan bu konferansın bildiriler kitabında yayımlanması için akademisyenler ve uygulayıcılar tarafından konferans düzenleme kuruluna iletilecek olan bildiriler, alanında uzman en az üç hakemin görüşlerine başvurularak değerlendirilecektir. Hakem raporları ile uygun bulunan bildiriler sözlü veya poster sunumu için seçilerek bildiriler, kitabında basılacaktır. IEEE standartlarına ve kalitesine uygun olan bildiriler ise seçilerek IEEE Xplore veritabanında yayımlanabilecektir.

Konferansımız, 2015, 2016, 2017 ve 2018 yıllarında Avrupa Ağ ve Bilgi Güvenliği Ajansı (ENISA) tarafından da desteklenmiş ve “Siber Güvenlik Farkındalık Ayı” etkinliklerinin bir parçası olarak kabul görmüştür.

18-19 Ekim 2023 tarihlerinde 16.sını düzenleyeceğimiz ISC Türkiye 2023 Konferansı, T.C. Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi konferans salonlarında gerçekleştirilecektir.

Konferans süresince; paneller, sunumlar, eğitimler ve davetli konuşmacıların konuşmalarının yanında, seçkin araştırmacıların sunacağı bildirilerin konferansın daha verimli ve faydalı olmasına büyük katkılar sağlayacağı beklenmektedir.

Bu etkinliğimize katılımlarınız ile katkılarınız bizleri memnun edecektir.

13

KONFERANS

5

KURUL

251

ÜYE

9

SPONSOR


DÜZENLEYEN KURULUŞLARDESTEKLEYEN KURULUŞLAR


BUY NOW